Příběh Centra POCHODEŇ

(vznik: 1.4. 2016)

Jmenuji se Helena Stružinská a jsem to já, kdo stojí za zrodem Centra POCHODEŇ. Prevenci se věnuji více než 13 let. Na počátku jsem svou práci realizovala pod záštitou jiné neziskové organizace - za což jsem moc vděčná, protože mi byla velikou oporou. Ale postupem času, získáváním mnoha zkušeností ze škol, s kombinací se zkušenostmi z mého života, jsem pocítila potřebu se osamostatnit a realizovat programy dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Proto vzniklo Centrum POCHODEŇ, které mi umožnilo věnovat se tomu, co mne baví a v tom se stát jak se říká "kovaným". 

Ještě jsem neřekla...KDO ALE VLASTNĚ JSEM?????

Jsem maminkou čtyř úžasných dětí, přesněji - tří krásných dcer a jednoho roztomilého chlapečka. Než jsem v červnu 2018 nastoupila na mateřskou dovolenou, pracovala jsem také v Dětském domově ve Zvíkovském Podhradí jako asistentka pedagoga. A co je na této informaci úžasné? To, že jsem sama v tomto dětském domově "dorostla". 

Mnoho let se také věnuji speciální a sociální pedagogice. Ráda hledám cesty, jak pomoci dětem rozvíjet potenciál, který každý z nás v sobě má. 

Za svou praxi jsem realizovala veliké množství preventivních programů, různých projektů a jiných školních akcí. Jsem také autorkou úspěšného projektu "Škola v harmonii" a též autorkou mnoha metodik - "Prevence na míru", celoročního projektu EMOCE aj. Tři roky jsem se také věnovala volnočasovým aktivitám...přesněji, vedla jsem skautské kroužky, účastnila se s dětmi mnoha víkendovek i táborů. V jednom roce jsem jako hlavní vedoucí, jeden takový tábor sama vedla.                  

To co mne vedlo k tomu, věnovat se prevenci, jsou mé životní zkušenosti. Jako dítě jsem si prošla domácím násilím, svou pubertu jsem strávila v dětském domově. Měla jsem možnost kolem sebe vidět mnoho nešťastných dětí, které se těžko vyrovnávají s bolestmi, které jim život přichystal. Moc ráda bych všem dětem a mladým lidem předala sílu a povzbuzení do života. Aby v sobě našli víru stát se silnými a zodpovědnými lidmi, kteří budou pro náš svět chloubou. Děti jsou naší budoucností, a pokud u nich něco zanedbáme, určitě se nám to dřív nebo později vrátí. Vnímám to jako svou vlastní zodpovědnost, děti a mladé lidi doprovázet v jejich složitém období a pomáhat jim hledat možnosti při jejich rozhodování, kterou cestou se vydají.  

Společně se mnou na tom dnes pracuje tým skvělých lidí ;-)